Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Z życia Domu

Festyn Radości pod hasłem przewodnim „EURO w Brańszczyku”.

Email Drukuj PDF

Od kilku lat odbywają się na terenie naszego Domu Integracyjne Festyny Radości Osób Niepełnosprawnych.
W tym roku hasłem przewodnim wybrano „EURO w Brańszczyku”.

Honorowy patronat nad imprezą objął tradycyjnie
Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski

Organizatorami spotkania byli:

Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku
Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie
Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

Impreza odbyła się 31 maja 2012 r., szczegółowy program poniżej:

 • Przyjazd grup na teren Zespołu Szkół Specjalnych i powitanie przybyłych Gości;
 • Przemarsz na teren rekreacyjny Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku;
 • Przywitanie Gości i przemówienia organizatorów;
 • Rozpoczęcie występów uczestników imprezy;
 • Gry i zabawy na terenie DPS


a/ mecz piłki nożnej POLSKA-RESZTA ŚWIATA
b/ zawody sportowe
c/ przejażdżki konne
d/ tematyczny plener malarski
e/ loteria fantowa
f/ kącik słodkości

 • Niespodzianka - zabawa z oficjalną maskotką Euro 2012;
 • Obiad na stoisku Domu Pomocy Społecznej;
 • Zabawa tanecznaRelacje prasowe

Nowy Wyszkowiak

Kurier Wyszkowski

 

„Ruch to zdrowie”

Email Drukuj PDF

2 czerwca, jak co roku nasza drużyna wzięła udział w zawodach sportowych w Łomży. Konkurencjom sportowym i innym atrakcjom nie było końca i choć pogoda płatała figle, to każdy poczuł ducha rywalizacji. Braliśmy udział między innymi w rzucie do kosza, strzale na bramkę, w torze przeszkód oraz przejściu przez tunel. Pomimo, że na dworze było chłodno, to świetna zabawa i ciepłe posiłki nie pozwoliły nikomu zmarznąć.

Ostatnim elementem meetingu sportowego było wręczenie pucharów i upominków, po czym nasi sportowcy zmęczeni, lecz niezmiernie usatysfakcjonowani wrócili do domu. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. Oby tak dalej!

 

Lekcja integracji

Email Drukuj PDF

21 maja mieszkańcy Domu uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z młodzieżą klasy I A Gimnazjum w Brańszczyku zorganizowanym z okazji Dni Otwartych Mazowieckich Domów Pomocy Społecznej 2012 obchodzonych w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Odbyło się ono w ramach kampanii promującej nowe formy aktywnej integracji w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.

Animatorkami spotkania były Pani Joanna Rykaczewska – Kierownik Działu Opiekuńczo-Terapeutycznego DPS oraz Pani Joanna Suchenek – Wychowawca klasy I A Gimnazjum w Brańszczyku.

Uczniowie i mieszkańcy dokonali krótkiej wzajemnej prezentacji. Następnie młodzież wzięła udział w pokazach sprawnościowych wcielając się w ograniczenia osób niepełnosprawnych (brak czucia w dłoniach, bezwład nóg, utrata wzroku)

Wychowanie młodych pokoleń w duchu poszanowania wartości i szacunku dla osób starszych i niepełnosprawnych budzi nadzieję na tworzenie społeczeństwa opartego na zasadach

tolerancji, solidarności, integracji i współpracy.

Takie spotkania będą sprzyjały osiąganiu zaszczytnego celu.

Wierzymy, że młodzież przy pedagogicznym wsparciu wychowawców i nauczycieli wykorzysta swoją aktywność, nieprzeciętne talenty i młodzieńcze pasje w działaniach na rzecz osób potrzebujących.

Pozwoli to osiągać poczucie wartości własnej, kształtowania osobowości nacechowanej wytrwałością i odpowiedzialnością za drugiego człowieka.

Tę wyjątkową „lekcję w plenerze” zakończyła Pani Dyrektor Danuta Ziomek wręczając Wychowawcy i Młodzieży pamiątkowy dyplom i bukiet sztucznych kwiatów wykonanych podczas zajęć terapeutycznych.

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali podjęci domowym ciastem i kompotem, a zapach dymu z grilla wzmagał apetyt na pieczone kiełbaski.

 

Nowy mikrobus dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku

Email Drukuj PDF

Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku otrzymał na wyposażenie mikrobus marki volkswagen do przewozu osób niepełnosprawnych. Samochód oficjalnie przekazano placówce 26 kwietnia.

Posłuży on do przewozu niepełnosprawnych podopiecznych placówki, m.in. na badania.

Auto jest przystosowane do transportu dziewięciu osób. Pozwala na przewożenie osób także na wózkach inwalidzkich.

Dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł przyznał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałą część należności za samochód, czyli 72 tys. 800 zł, powiat przekazał z własnego budżetu.

Projekt powstał w ramach programu wyrównywania różnic między regionami.

Mieszkańcy są wdzięczni Panu Staroście i wszystkim Państwu za starania, życzliwość i dobroć.

Za okazane SERCE dziękujemy.

 

Premiera w Domu Pomocy Społecznej w Nasielsku.

Email Drukuj PDF

Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Przeglądzie Artystycznym „Promień” w DPS Nasielsku. Zespół "Nadbużanie" zaprezentował trzy utwory o tematyce cygańskiej bawiąc gości i zachęcając do wspólnej tanecznej zabawy.
Gościem specjalnym który podsumował Cygański Przegląd był Don Vasyl ze swoim cygańskim zespołem. Pełni pozytywnych wrażeń z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania.

 

NASZ DOM - numer 01/2012

Email Drukuj PDF

Aktualne wydanie gazetki "NASZ DOM" do pobrania w pliku PDF.

 

Wystawa w Hutniku

Email Drukuj PDF

Mieszkańcy naszego Domu eksponowali swoje prace na „Wystawie twórczości osób niepełnosprawnych z terenu powiatu wyszkowskiego" zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe, Powia­towe Centrum Pomocy Rodzi­nie i WOK „Hutnik".

Wernisaż prowadzony przez dyrektor PCPR Krystynę Kurowską odbył się 16 kwietnia w „Hutniku” .

Starosta Wyszkowski Pan Bog­dan Pągowski wysoko ocenił wystawę mówiąc: „Jest na co popatrzeć, jest czym się pochwalić”.

Przedstawiciel­ Zarządu Powiatu Teresa Trzaska, pomysłodawczyni tej wystawy i jednocześnie współautorka Powiatowego Progra­mu Ochrony Zdrowia Psychicznego uchwalonego przez radnych powiatu we wrześniu 2011 r. niezwykle ciepło i serdecznie nie kryjąc emocji wyraziła się o twórczości osób niepełnosprawnych:

„Prezentowane prace budzą podziw, zachwyt, zauroczenie. Taki jest świat osób, które tworzyły te prace, czę­sto ukryty, niedostrzegany przez innych. Warto się przy nim zatrzy­mać i go poznać”.

Eksponowane prace są efektem talentu osób niepełnosprawnych oraz żmudnej, czasochłonnej pracy, profesjonalizmu i zaangażowania terapeutów oraz umiejętnego motywowania, inspirowania i akceptacji do podejmowanych działań podopiecznych.

Prace na wystawie prezentują: uczestnicy Warsztatów Terapii Zaję­ciowej, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej, Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, mieszkańcy domów pomocy społecznej w Brańszczyku, „Fiszor" w Gaju, w Niegowie oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria",

Obecni byli m.in. reprezentanci władz lokalnych, dyrektorzy powia­towych placówek, osoby działające na rzecz niepełnosprawnych oraz przedstawiciele prasy.

 

Wielkanocna wystawa

Email Drukuj PDF

Jak co roku uczestnicy terapii zajęciowej przedstawili efekty swojej kilku miesięcznej pracy. Tym razem zaprezentowali pięknie wykonane ozdoby, palmy i stroiki wielkanocne. Oryginalne eksponaty można oglądać i podziwiać na wystawie w hallu głównym Naszego Domu przez okres Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Mieszkańcy z swoimi instruktorami przekazali swoje dzieła wraz z życzeniami Pani dyrektor Danucie Ziomek, a także pracownikom poszczególnych komórek organizacyjnych naszego Domu. Cieszymy się, że nasi mieszkańcy w tym roku wyjątkowo twórczo i artystycznie zajęli się wykonaniem elementów związanych z obchodami Świąt Wielkiej Nocy.

Więcej…
 

Tłusty czwartek

Email Drukuj PDF

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła i nam pączków nasmażyła"

Tradycyjnie w tłustoczwartkowe popołudnie. w Naszym Domu odbył się wieczór taneczny. Uczestnicy imprezy przy pomocy swoich opiekunów stawili się w strojach karnawałowych, w tworzeniu których inspiracją były postacie z kina światowego. Można było wśród bawiących się zauważyć Pocahontas, Strażnika Teksasu czy Rycerzy Króla Artura. Wodzirejem, pomysłodawcą konkursów i zabaw była Pani Beata Konarzycka. Nagrodą dla zwycięzców były słodkie pączki upieczone przez Nasze Panie kucharki. Miłym akcentem a zarazem niespodzianką był wspólny występ Naszego mieszkańca Pana Marcina Blocha i Pana Sławka Błońskiego – instruktora terapeuty, wykonali wiele piosenek znanych z różnych festiwali przy których bawiliśmy się do kolacji.

Więcej…
 

Goście w Naszym Domu

Email Drukuj PDF


W dniu 14.02.2012 r. odwiedzili nas uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku. Dzieci pod opieką Pani Doroty Owsianko zaprezentowały występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wystąpili także laureaci Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie - Michał Laskowski, Damian Zarzecki, Filip Balicki i zaprezentowali pastorałkę „Kiedy dzieckiem jest Bóg”, którą gromkimi brawami nagrodzili mieszkańcy naszego domu. Dzieci obdarowały Naszych dziadków i babcie własnoręcznie wykonanymi kwiatami. W podzięce za cały występ i pamięć o naszych mieszkańcach Pani dyrektor Danuta Ziomek wręczyła na ręce Pani dyrektor ZPO Iwonie Kulasińskiej słodki poczęstunek dla dzieci biorącym udział w występach.

Więcej…
 

„KOSA 2012” Obryte

Email Drukuj PDF

Tradycją stały się Kabaretowe Obryckie Spotkania Artystyczne Domów Pomocy Społecznej „KOSA ". W tym roku po raz 9 odwiedziliśmy Naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Obytem.
Przebrani adekwatnie do średniowiecznych trendów, zostaliśmy powitani przez dyrektora Jana Zalewskiego. Następnie mogliśmy obejrzeć występ kabaretu „Jurki”, w scenach pt. „Album rodzinny”, czy parodystę Andrzeja Maroszyka naśladującego głosy znanych polityków i aktorów scen polskich. Pierwszą część spotkania zakończył występ iluzjonisty – znanego szerszej publiczności z programu telewizyjnego”Mam talent”- Macieja Kozłowskiego.
Część druga to bal kostiumowy w pięknie udekorowanej sali rycerskiej, który rozpoczął się tradycyjnym polonezem. W trakcie spotkania nie zabrakło konkursów, nagród i doskonałej muzyki, która zapewniła dobry humor i wspaniałą zabawę wszystkim gościom.

Więcej…
 


Strona 15 z 17