Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

Dzień Pracownika Socjalnego.

Email Drukuj PDF

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w naszym domu rozpoczął występ zespołu "Nadbużanie". Była to kompozycja niezwykle trafnych i wesołych prezentacji kabaretowo-muzycznych.

Zaproszeni goście, w tym: Pan Starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski, Pani Krystyna Kurowska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z pracownikami i Panią Danutą Ziomek Dyrektor Domu, podziękowali wszystkim obecnym za wysokie standardy pracy, oddanie i wysiłek na rzecz drugiego człowieka. Życzyli, aby praca była źródłem satysfakcji i radości oraz by nie zabrakło w niej ludzkiej życzliwości i entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań zawodowych. Nie zabrakło też życzeń zdrowia - bo ono daje siłę do działania, uśmiechu - który czyni świat piękniejszym i wytrwałości – z której rodzą się sukcesy.

 

Dzień Niepodległości.

Email Drukuj PDF

Dnia 10 listopada 2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania wolności przez nasz kraj. Akademia przypomniała najważniejsze wydarzenia historyczne, ale także wzbudziła w nas głęboką refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych. Zespół "Nadbużanie" przedstawił montaż słowno-muzyczny, który pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość.

 

 

Stadion Narodowy zdobyty.

Email Drukuj PDF

Chcąc uczcić, jako wierni fani reprezentacji Polski, awans naszej drużyny na Mistrzostwa Świata w Rosji, wybraliśmy się na Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Wybierając trasę zwiedzania "Poczuj się jak VIP mogliśmy zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne. W pierwszej kolejności przewodnik zabrał nas do loży VIP-owskich, następnie udaliśmy się do miejsca, którego każdy z nas był bardzo ciekawy – czyli do szatni, w których wisiały pamiątkowe koszulki najlepszych polskich piłkarzy. Kolejnym etapem wycieczki były trybuny dla kibiców, gdzie oprócz pamiątkowych zdjęć można było zadawać pytania oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z funkcjonowania stadionu od strony technicznej. Na sam koniec, dla tych najbardziej odważnych, był taras widokowy, z którego wszystko to, co zwiedziliśmy wcześniej, można było podziwiać z bardzo wysokiej perspektywy. A następnym razem kto wie... może znajdziemy się na trybunach, jako prawdziwi kibice Reprezentacji Polski. 

"Familijne Pożegnanie Lata 2017"

Email Drukuj PDF

W dniu 14.09. 2017r. wraz z zaproszonymi gośćmi, już po raz dwunasty spotkaliśmy się na Familijnym Pożegnaniu Lata. Tematem przewodnim imprezy były kwiaty i w takiej właśnie scenerii Pani Dyrektor Danuta Ziomek przywitała wszystkich zgromadzonych życząc udanej zabawy. Ważną częścią, jak co roku, było uhonorowanie mieszkańców najbardziej aktywnych w życiu domu, uczestników zajęć terapeutycznych ze wszystkich pracowni, jak również powitanie nowoprzybyłych i najdłużej mieszkających wśród naszej społeczności.

Następnym punktem programu był występ artystyczny zespołu "Nadbużanie" składający się ze scenki humorytycznej pt. "Namiot", bloku muzycznego oraz układu tanecznego do najpopularniejszej w tym sezonie piosenki "Miłość w Zakopanem".

Po oficjalnej części artystycznej, udaliśmy się na smaczny i ciepły poczęstunek, aby mieć siłę do dalszej zabawy prowadzonej przez zespół PRO – ARTE z Wołomina. Ponadto można było obejrzeć wystawę prac mieszkańców, zdjęcia ze spotkań i wyjazdów oraz złożyć pamiątkowy wpis do naszej kroniki. Wszystkim, którzy byli obecni tego dnia, bardzo dziękujemy i mamy nadzieję na równie miłe spotkanie za rok.

 

 

Mityng w Pułtusku

Email Drukuj PDF

8 czerwca 2017 r. na Stadionie MOSIR-u w Pułtusku odbył się XVIII Między-Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. Ta wyjątkowa, coroczna impreza sportowa skupiła wielu zawodników z różnych placówek. Zawody stanowiły doskonałą okazję do propagowania sportu jako formy aktywnego wypoczynku i rozwijania sprawności fizycznej. Impreza ta zgromadziła liczne grono osób uczestniczących jak i zaproszonych gości, na czele z przedstawicielami lokalnych władz.

W sportowej rywalizacji uczestniczyły drużyny reprezentujące między innymi Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w: Jońcu, Mławie, Pułtusku, Ciechanowie i Wyszkowie, Zespoły Szkół Specjalnych w: Brańszczyku, Legionowie, Domy Pomocy Społecznej w: Przasnyszu, Brańszczyku, Obrytem i Ołdakach oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku.

Po oficjalnym otwarciu Mityngu zawodnicy rozpoczęli zmagania w następujących dyscyplinach: bieg na 100 m, 200 m i 400 m, skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową. Konkurencje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: I – 10-14 lat, II – 15-19 lat, III – powyżej 19 lat.

Nasi mieszkańcy zdobyli wiele wyróżnień i medali:

I miejsce w biegu na 200 m – Dariusz S.

I miejsce w rzucie piłeczką palantową – Dariusz S.

II miejsce w rzucie piłeczką palantową – Marcin B.

II miejsce w rzucie piłeczką palantowa - Marta S.

II miejsce w skoku w dal z rozbiegu – Dariusz S.

III miejsce w skoku w dal z miejsca – Marcin B.

Zawody pozwoliły zaprezentować sportowe umiejętności zdobyte podczas całorocznej ciężkiej pracy naszej sportowej ekipy.

 

 

Magiczny Świat Ekranu

Email Drukuj PDF

W dniu 20 czerwca wyjechaliśmy, by wraz z innymi zaproszonymi gośćmi uczestniczyć w wielkim show „Magiczny Świat Ekranu” w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Już na wejściu urzekła nas wspaniała dekoracja terenu, która przedstawiała ogromny plan filmowy. Przygotowano szereg tematycznych zajęć, przybliżających pracę w telewizji, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich gości. Nasza grupa stanęła w szranki ze środowiskowym domem samopomocy z Ukt w konkursie zwanym „Familiada”. Po zaciętej walce mogliśmy cieszyć się zasłużonym zwycięstwem. Niektórzy z nas tropili „Agenta” a inni uczestniczyli w programie „Rzeczy od nowa” tworząc coś z niczego . Podczas Gali Oskarowej, słynne statuetki wręczał P. Jerzy Janeczek – aktor filmowy i teatralny, niezapomniany Wicia Pawlak z „Samych Swoich”. To z jego rąk odebraliśmy przyznanego nam Oskara i plakat filmowy z oryginalnymi autografami gwiazd świata ekranu. W imię tradycji Bramkowskich Spotkań, na zakończenie zorganizowano, jak zwykle barwny, taneczny i rozśpiewany korowód, podczas którego puszczono na wodę własnoręcznie wykonane wianki. Na zakończenie bawiliśmy się wszyscy podczas wspólnego „after- party”.

 

 

Spotkanie w Nowym Miszewie

Email Drukuj PDF

14.06.2017 r. już po raz XXV odbyła się Letnia Olimpiada Sportowa dla Osób Niepełnosprawnych w Nowym Miszewie. Zgromadziła ona rekordową liczbę zawodników z 31 placówek z całego województwa mazowieckiego.

W trakcie trwania spotkania, rozegranych zostało 7 konkurencji sportowych:

- rzut piłką miękką;

- rzut piłką do kosza;

- pchnięcie kulą;

- skok w dal z miejsca;

- rzut lotką do tarczy;

- tenis stołowy;

- przeciąganie liny.

Dodatkowo odbywały się konkursy i zabawy o charakterze integracyjnym zarówno dla uczestników Olimpiady, jak i członków środowiska lokalnego. Nasza drużyna dzielnie rywalizowała w wymienionych konkurencjach, za co została nagrodzona pucharem, imiennymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Miłe spotkanie zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych.

 

Imieniny w DPS Brwilno

Email Drukuj PDF

13 czerwca 2017 roku po raz kolejny gościliśmy w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie na „Imieninach Antoniego” - Patrona Domu.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez Kapelana Domu – ks. Krzysztofa Szulińskiego. Po Eucharystii czekały na nas same atrakcje: pokazy taneczne dzieci, program artystyczny „Mam Talent”, występy Zespołu Pieśni i Tańca oraz zabawa taneczna.

Prawdziwą gwiazdą muzyczną był dobrze wszystkim znany zespół Classic, który spotkał się z ogromnym aplauzem widowni, wykonując swoje największe hity: „Miłość gorąca jak ogień”, „To nie przyjaźń, tylko miłość”, „Jolka Jolka to dziewczyna”. Wspaniałą zabawa oraz nowe i odświeżone znajomości z poprzednich lat długo pozostaną w naszej pamięci. W załączeniu pamiątkowe zdjęcia.

 

Wyjazd na Ogólnopolski Festyn Caritas

Email Drukuj PDF

Corocznym już zwyczajem, w odpowiedzi na zaproszenie Caritas Diecezji Łomżyńskiej, dnia 3.06.2017r. wyruszyliśmy do miejscowości Ptaki na Ogólnopolski Festyn Rodzinny Caritas „Bądźmy Razem”, w formie zawodów sportowych.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, która duchowo natchnęła wszystkich zawodników do udziału w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych, a były to między innymi: przejście przez tunel, rowerowy tor przeszkód, rzut do celu, skok w dal, slalom, czy strzał na bramkę.

Po udziale w zawodach, na wszystkich uczestników czekał smaczny posiłek regeneracyjny. Nasza drużyna we wszystkich konkurencjach spisała się wzorowo, za co wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz torebki z upominkami. W godzinach popołudniowych udaliśmy się w drogę powrotną, ale długo jeszcze będziemy wspominać sportowe zmagania, które dostarczyły nam wiele radości.

 

„Powiatowe Zawody Sportowe”

Email Drukuj PDF

30.05.2017 roku to tegoroczna data „Zawodów sportowych Osób Niepełnosprawnych w Brańszczyku”. Wzorem lat ubiegłych, mieliśmy zaszczyt gościć wszystkich zawodników na terenie naszego domu. W pięknej scenerii ogrodów i sprzyjającej aurze stanęliśmy do rywalizacji w licznie przygotowanych na tę okazję konkurencjach. Uczestniczyliśmy w przeciąganiu liny, torze przeszkód, konkurencji zwanej „narty”, biegach przełajowych czy rozgrywkach piłki nożnej. Emocje sportowe udzieliły się również kibicom, było głośno, radośnie, kolorowo i wesoło. Spotkanie zakończyło się smacznym posiłkiem i integracyjną zabawą taneczną w rytm najnowszych hitów polskiej muzyki disco.

Dziękujemy!

 

„Wiosenne wyjazdy”

Email Drukuj PDF

Wraz z nastaniem wiosny wybraliśmy się na planowane wcześniej wyjazdy tematycznie związane z kwiatami. Pierwszy z nich to „Wystawa Tulipanów”, odbywająca się na terenie Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Urodę tego miejsca próbowaliśmy utrwalić na zdjęciach – podobno się udało. Drugim z wyjazdów wiosennych była wizyta w Gołotczyźnie na wystawie pt; „Kwiaty ogrodów”, która odbyła się w plenerze parkowo-dworkowym. Piknik połączony był nie tylko z wystawą kwiatów ale i sprzedażą wyrobów z materiałów naturalnych. Pogoda i doskonałe humory dopisały wszystkim uczestnikom wycieczki. Miejsce to oczarowało nas tak bardzo, że już planujemy wyjazd w przyszłym roku.

 


Strona 3 z 17