Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

Magiczny Świat Ekranu

Email Drukuj PDF

W dniu 20 czerwca wyjechaliśmy, by wraz z innymi zaproszonymi gośćmi uczestniczyć w wielkim show „Magiczny Świat Ekranu” w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Już na wejściu urzekła nas wspaniała dekoracja terenu, która przedstawiała ogromny plan filmowy. Przygotowano szereg tematycznych zajęć, przybliżających pracę w telewizji, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich gości. Nasza grupa stanęła w szranki ze środowiskowym domem samopomocy z Ukt w konkursie zwanym „Familiada”. Po zaciętej walce mogliśmy cieszyć się zasłużonym zwycięstwem. Niektórzy z nas tropili „Agenta” a inni uczestniczyli w programie „Rzeczy od nowa” tworząc coś z niczego . Podczas Gali Oskarowej, słynne statuetki wręczał P. Jerzy Janeczek – aktor filmowy i teatralny, niezapomniany Wicia Pawlak z „Samych Swoich”. To z jego rąk odebraliśmy przyznanego nam Oskara i plakat filmowy z oryginalnymi autografami gwiazd świata ekranu. W imię tradycji Bramkowskich Spotkań, na zakończenie zorganizowano, jak zwykle barwny, taneczny i rozśpiewany korowód, podczas którego puszczono na wodę własnoręcznie wykonane wianki. Na zakończenie bawiliśmy się wszyscy podczas wspólnego „after- party”.

 

 

Spotkanie w Nowym Miszewie

Email Drukuj PDF

14.06.2017 r. już po raz XXV odbyła się Letnia Olimpiada Sportowa dla Osób Niepełnosprawnych w Nowym Miszewie. Zgromadziła ona rekordową liczbę zawodników z 31 placówek z całego województwa mazowieckiego.

W trakcie trwania spotkania, rozegranych zostało 7 konkurencji sportowych:

- rzut piłką miękką;

- rzut piłką do kosza;

- pchnięcie kulą;

- skok w dal z miejsca;

- rzut lotką do tarczy;

- tenis stołowy;

- przeciąganie liny.

Dodatkowo odbywały się konkursy i zabawy o charakterze integracyjnym zarówno dla uczestników Olimpiady, jak i członków środowiska lokalnego. Nasza drużyna dzielnie rywalizowała w wymienionych konkurencjach, za co została nagrodzona pucharem, imiennymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Miłe spotkanie zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych.

 

Imieniny w DPS Brwilno

Email Drukuj PDF

13 czerwca 2017 roku po raz kolejny gościliśmy w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie na „Imieninach Antoniego” - Patrona Domu.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez Kapelana Domu – ks. Krzysztofa Szulińskiego. Po Eucharystii czekały na nas same atrakcje: pokazy taneczne dzieci, program artystyczny „Mam Talent”, występy Zespołu Pieśni i Tańca oraz zabawa taneczna.

Prawdziwą gwiazdą muzyczną był dobrze wszystkim znany zespół Classic, który spotkał się z ogromnym aplauzem widowni, wykonując swoje największe hity: „Miłość gorąca jak ogień”, „To nie przyjaźń, tylko miłość”, „Jolka Jolka to dziewczyna”. Wspaniałą zabawa oraz nowe i odświeżone znajomości z poprzednich lat długo pozostaną w naszej pamięci. W załączeniu pamiątkowe zdjęcia.

 

Wyjazd na Ogólnopolski Festyn Caritas

Email Drukuj PDF

Corocznym już zwyczajem, w odpowiedzi na zaproszenie Caritas Diecezji Łomżyńskiej, dnia 3.06.2017r. wyruszyliśmy do miejscowości Ptaki na Ogólnopolski Festyn Rodzinny Caritas „Bądźmy Razem”, w formie zawodów sportowych.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, która duchowo natchnęła wszystkich zawodników do udziału w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych, a były to między innymi: przejście przez tunel, rowerowy tor przeszkód, rzut do celu, skok w dal, slalom, czy strzał na bramkę.

Po udziale w zawodach, na wszystkich uczestników czekał smaczny posiłek regeneracyjny. Nasza drużyna we wszystkich konkurencjach spisała się wzorowo, za co wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz torebki z upominkami. W godzinach popołudniowych udaliśmy się w drogę powrotną, ale długo jeszcze będziemy wspominać sportowe zmagania, które dostarczyły nam wiele radości.

 

„Powiatowe Zawody Sportowe”

Email Drukuj PDF

30.05.2017 roku to tegoroczna data „Zawodów sportowych Osób Niepełnosprawnych w Brańszczyku”. Wzorem lat ubiegłych, mieliśmy zaszczyt gościć wszystkich zawodników na terenie naszego domu. W pięknej scenerii ogrodów i sprzyjającej aurze stanęliśmy do rywalizacji w licznie przygotowanych na tę okazję konkurencjach. Uczestniczyliśmy w przeciąganiu liny, torze przeszkód, konkurencji zwanej „narty”, biegach przełajowych czy rozgrywkach piłki nożnej. Emocje sportowe udzieliły się również kibicom, było głośno, radośnie, kolorowo i wesoło. Spotkanie zakończyło się smacznym posiłkiem i integracyjną zabawą taneczną w rytm najnowszych hitów polskiej muzyki disco.

Dziękujemy!

 

„Wiosenne wyjazdy”

Email Drukuj PDF

Wraz z nastaniem wiosny wybraliśmy się na planowane wcześniej wyjazdy tematycznie związane z kwiatami. Pierwszy z nich to „Wystawa Tulipanów”, odbywająca się na terenie Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Urodę tego miejsca próbowaliśmy utrwalić na zdjęciach – podobno się udało. Drugim z wyjazdów wiosennych była wizyta w Gołotczyźnie na wystawie pt; „Kwiaty ogrodów”, która odbyła się w plenerze parkowo-dworkowym. Piknik połączony był nie tylko z wystawą kwiatów ale i sprzedażą wyrobów z materiałów naturalnych. Pogoda i doskonałe humory dopisały wszystkim uczestnikom wycieczki. Miejsce to oczarowało nas tak bardzo, że już planujemy wyjazd w przyszłym roku.

 

Wiosenny rajd rowerowy

Email Drukuj PDF

Dobra zabawa, piękne widoki, wspaniała wyprawa– to najczęstsze słowa, które pojawiały się na ustach uczestników wiosennego rajdu rowerowego.

W czwartek rano, 25 maja, zebraliśmy się wszyscy na terenie ogrodu przed budynkiem DPS. Kilka minut po godzinie 9.00 pojawili się ostatni spóźnialscy. Po krótkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa i ubraniu się w odblaskowe kamizelki oraz kaski, wyruszyliśmy poznawać malownicze tereny naszej gminy. Trasa przebiegała przez okoliczne miejscowości i kompleksy leśne z dala od niebezpiecznego ruchu drogowego. Po około 1,5 godzinnym wysiłku osiągnęliśmy półmetek wyprawy rowerowej. Po krótkiej przerwie na posiłek regeneracyjny i chwili odpoczynku na złapanie oddechu, w dobrych humorach ruszyliśmy w drogę powrotną.

Do zobaczenia niebawem! Uczestnicy pytają już o następny rajd…

 

„Dzień Dobrych Uczynków”

Email Drukuj PDF

W piątkowe przedpołudnie, 19 maja 2017r. z okazji Dnia Dobrych Uczynków, odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Samorządowego "Krasnoludek" w Brańszczyku. Maluchy tańczyły i śpiewały wesołe piosenki, wprawiając wszystkich w doborowy nastrój. Do wspólnego zaprezentowania hymnu placówki, została również poproszona Pani Dyrektor, która wraz z przedszkolakami zmieniła się na chwilę w małego krasnoludka. To był niewątpliwie „Dzień Dobrych Uczynków”. Dziękujemy.

 

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami.

Email Drukuj PDF

10 maja 2017 roku już po raz trzeci uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami. W tym roku odbył się pod hasłem:

"Budujmy lepszy świat - wielka integracja w Jedynce".

Choć pogoda nie należała do łaskawych, atmosfera na pikniku była serdeczna, co potwierdziły licznie przybyłe delegacje z kilkunastu placówek: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie; Środowiskowy Dom Samopomocy "Drogowskaz", OREW, Przedszkole Integracyjne nr 4; Środowiskowy Dom Samopomocy "Soteria", Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Wszystkich bardzo gorąco powitały prowadzące piknik: Joanna Grabowska i Anna Ropelewska-Gerek, a także przewodnicząca PSOUU w Wyszkowie Urszula Mikołajczyk podkreślając, że: - To spotkanie jest szczególnym sposobem wyrażenia prawa osób z niepełnosprawnościami do godnego życia - mówiła. - Traktujmy ludzi niepełnosprawnych normalnie, bo niepełnosprawność co prawda utrudnia życie, ale też wyzwala wiele nowych możliwości i wartości. Spotkaliśmy się dziś po to, aby się bawić, cieszyć wzajemną obecnością, ale też po to, żeby zwiększyć świadomość i poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w naszym społeczeństwie.

O dobrej zabawie i integracji w życiu społeczności lokalnej, zebrani przekonali się podczas wielu konkurencji sportowych, prowadzonych pod okiem Michała Czajki. Odrębne konkurencje przygotowano także dla wyszkowskich samorządowców, były to m.in. rzut piłką lekarską czy wznoszenie budowli z klocków. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie wykonali piosenkę "Zbudujmy lepszy świat".

 

Wielkanocne inspiracje

Email Drukuj PDF

W tym roku początek wiosny połączony jest z przygotowaniami do świąt Wielkiej Nocy. W Naszym Domu oczekiwanie na te szczególne dni zwiastuje między innymi wystawa prac mieszkańców przygotowana w gabinetach terapii. Eksponaty, zachwycają różnorodnością prac, zaangażowaniem oraz starannością ich wykonania. Na holu głównym można podziwiać kolorowe jajka, kurczaki, zające, stroiki i wiele innych ozdób przygotowanych z zastosowaniem wielu technik, podczas codziennych zajęć. Żaden, nawet najlepszy opis nie odda uroku ekspozycji, więc poniżej załączamy foto-galerię z wystawy.

 

 

Życzenia Wielkanocne

Email Drukuj PDF

Zyczenia Wielkanoc DPS Branszczyk

 


Strona 4 z 18