Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

„Dzień Kobiet”

Email Drukuj PDF

Dzień 8 marca już od rana obfitował w niespodzianki dla damskiej części naszego domu. Najpierw z naręczami kwiatów odwiedzili nas mali goście z Przedszkola  „Krasnoludek” w Brańszczyku- nomen omen nasi bliscy sąsiedzi. Następnie odbyła się Msza Święta celebrowana przez Księdza Proboszcza Pawła Stacheckiego w intencji wszystkich Pań mieszkających i pracujących oraz ich rodzin. W części artystycznej panowie, pod opieką pani Lucyny, zaprezentowali, wesoły program artystyczny z przymrużeniem oka, zakończony parodią popularnej piosenki „My Słowianie”. Do życzeń od panów dołączyła się Pani Dyrektor, dziękując zespołowi wspaniałego występu i życząc sobie i wszystkim Paniom jak najwięcej kolorowych i radosnych dni.

 

„Wystawa Prac Mieszkańców”

Email Drukuj PDF

Przez kilka ostatnich miesięcy praca w terapii skupiała się głównie na Świętach Wielkiej Nocy. Podczas wykonywania poszczególnych prac i dekoracji, wykorzystanych zostało wiele technik plastycznych i rękodzieła. Jak co roku efekty można było podziwiać podczas wystawy prac mieszkańców na holu głównym. Wzrok przyciągały kolorowe pisanki wykonane techniką quilling i decoupage, ciekawe kompozycje z siana, wikliny papierowej i wiele, wiele innych. Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć naszej twórczości fotogaleria poniżej:

 

Życzenia Wielkanocne

Email Drukuj PDF


Święta zawitały również i do Naszego Domu. Wraz ze zbliżającą się Wielkanocą 25.03.2016r. Pani Dyrektor i Kierownicy poszczególnych sekcji podzielili się ze wszystkimi Mieszkańcami święconym jajkiem i złożyli najlepsze życzenia: przede wszystkim dużo zdrowia, samych słonecznych dni, uśmiechu, ale też mokrego „Dyngusa”. My odwdzięczyliśmy się równie ciepłymi słowami w stronę naszego personelu życząc „Smacznego Jajka” i „Wesołego Alleluja”.

 

Sylaba

Email Drukuj PDF


Pewnego sobotniego ranka, a dokładnie 19.03.2016r. wybraliśmy się na występ Rewii Dziecięcej „Sylaba” do pobliskiego Wyszkowa. Jak co roku mieliśmy okazję podziwiać wiele ciekawych układów tanecznych w różnych aranżacjach, które zaprezentowały zawsze uśmiechnięte dziewczyny z zespołu. Nam wszystkim całe przedstawienie bardzo się spodobało, a w ramach podziękowania za pamięć, delegacja Mieszkańców Naszego domu wręczyła list gratulacyjny oraz upominek wykonany podczas zajęć w terapii.

 

Spotkanie z wojskiem

Email Drukuj PDF

Wiosna - długo na nią czekaliśmy ale przyszła wraz ze  słońcem       i ciepły powiew wiatru. Uczciliśmy ten dzień uczestnicząc w „VI Wiosennym Spotkaniu z Wojskiem” w Wyszkowie. Były pistolety, karabiny, samochody radiolokacyjne. Wszystko można było dokładnie zobaczyć, wszystkiego dotknąć, a w przypadku broni przeładować, wycelować i strzelić. Na szczęście tylko na pokaz. Podczas imprezy odbył się również pokaz tresury psów z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Nowym Dworze Mazowieckim, oraz walki wręcz w wykonaniu uczniów z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej z Wyszkowa i I Liceum CB-N Feniks z Pułtuska. Na zakończenie dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja chleba wojskowego wypiekanego na bieżąco przez żołnierzy z 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy oraz pyszna wojskowa grochówka. Pełni nowych wrażeń i doświadczeń wróciliśmy do Brańszczyka.

 

„Męka Pańska w Niegowie”

Email Drukuj PDF

W dniu 18.03.2016r. uczestniczyliśmy wraz z Mieszkańcami i Pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Niegowie w misterium „Męki Pańskiej”. Piękny, rzeczywisty i wzruszający, a momentami przejmujący program w pełni przedstawił nam ostatnie dni z życia i z męki Jezusa.
Program często nawiązujący do czasów współczesnych pokazał nam jak łatwo zgubić się w natłoku codziennych spraw i zatracić się w dążeniu do materialnych celów. Spektakl  „Promocja człowieczeństwa” ukazał nam, że powinniśmy kierować się ku prawdziwej drodze, którą nieustannie wskazuje nam sam Pan Jezus.

 

Cyrk „Maska” w Brańszczyku

Email Drukuj PDF

Niebywałą atrakcją dla Mieszkańców Naszego Domu była możliwość obejrzenia spektaklu w wykonaniu artystów z cyrku „Maska” , który zawitał w dniu 17.03.2016 roku do Brańszczyka. Podekscytowani, liczną grupą udaliśmy się na popołudniowy występ, który wielu wprowadził w zdumienie i prawdziwe zadziwienie nad możliwościami cyrkowców.

 

Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej

Email Drukuj PDF

 


Informujemy, że Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku posiada wolne miejsca dla nowych mieszkańców.

Osoby posiadające skierowanie do Domu Pomocy Społecznej są przyjmowane na bieżąco bez okresu oczekiwania.

Serdecznie zapraszamy do osobistego kontaktu.

Prezentacja Naszego Domu w serwisie YouTube

 

Misterium w Czerwińsku

Email Drukuj PDF

W dniu 06.03.2016r. uczestniczyliśmy w misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą.
Po raz pierwszy Misterium autorstwa  Harazima – Chlondowskiego zostało wystawione 8 marca 1931 r. w Krakowie, a po II wojnie światowej przywędrowało do Czerwińska. Pięcioaktowe misterium, rozpoczynające się od sceny na Górze Oliwnej, w inscenizacji czerwińskiej zostało poszerzone o prolog, który przenosi akcję do Wieczernika. Ukazuje nam najważniejsze wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy, bezpośrednio poprzedzające mękę Chrystusa i nierozerwalnie z nią związane.
Surowa scenografia, piękna muzyka i wspaniała gra aktorów wprowadziła nas w ten szczególny nastrój, który pozwolił przeżyć Misterium i doświadczyć szczerej, osobistej wielkopostnej modlitwy i refleksji. Pełni wewnętrznej zadumy wróciliśmy do domu, by podzielić się ze znajomymi mnóstwem wrażeń z obejrzanego spektaklu.

 

Bal karnawałowy w rytmach kolorowego Meksyku

Email Drukuj PDF

4 lutego 2016r. w Tłusty Czwartek  odbył się tradycyjny Bal Karnawałowy. Każdy z uczestników mógł przebrać się w oryginalny i niepowtarzalny strój tak by zachwycić innych współ-bawiących się. Już od rana z wielkim podekscytowaniem trwały przygotowania do imprezy: ostatnie poprawki i przymiarki stroi i dekorowanie sali tanecznej. Trwało to do godziny 14:00, czyli do oficjalnego rozpoczęcia balu przez Panią Dyrektor, która życzyła wszystkim udanej zabawy. Do tańca porwała wszystkich królowa polskiej piosenki – Maryla Rodowicz (w tej roli wystąpił jeden z naszych mieszkańców). Ciąg dalszy spotkania upłynął na wspaniałej zabawie przy muzyce współczesnej oraz hitach lat 70 i 80. Nie zabrakło również zmagań mieszkańców podczas konkursów „na wesoło”. Bawiliśmy się wspólnie aż do kolacji. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas i czekamy na kolejną równie udaną imprezę. Wyrazy uznania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w organizację  tego wyjątkowego popołudnia, w tym paniom kucharkom za przygotowanie słodkiego poczęstunku w postaci pysznych pączków.

 

Kolęda w naszym domu

Email Drukuj PDF

Dzień 29.01.2016r. obfitował w ważne wydarzenia dla mieszkańców naszego domu – odbyła się wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Na to spotkanie przygotowany został stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece, woda święcona i kropidło. Z wizytą duszpasterska przybył ks. kanonik Paweł Stachecki  proboszcz parafii Brańszczyk . Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy Św. w trakcie której modliliśmy się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców, ich rodzin i opiekunów. Po Mszy Św. ksiądz proboszcz poświęcił pomieszczenia domu  i pobłogosławił  wszystkim zebranym na cały rok 2016. Wizyta kapłana była też okazją do prezentacji programu artystycznego zespołu  „Nadbużanie”  i wspólnego z nim kolędowania. Mieszkańcy na pamiątkę spotkania  otrzymali  święte obrazki .

 


Strona 7 z 18