Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

KOSA 2016

Email Drukuj PDF

Karnawał to czas, w którym jak zwykle nie mogło zabraknąć Balu w Domu Pomocy Społecznej Obrytem. Tegoroczne spotkanie odbyło się w rytmach kolorowego Meksyku. Atrakcją wieczoru był występ kabaretu „Chyba” z Wrocławia, jak również grający klimatyczną meksykańską muzykę występ zespół „Los Amigos”. Bal, który rozpoczął się tuż po występach, zgromadził w jednym miejscu niespotykaną liczbę „Muchachos” w sombrerach i „Senioritas” w kolorowych, falbaniastych sukniach. Wspaniała muzyka porwała wszystkich zebranych do tańca i tak pozostało aż do momentu wyjazdu. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy następnych tak wspaniałych i udanych spotkań integracyjnych. 

Kolędnica 2016

Email Drukuj PDF

W odpowiedzi na zaproszenie, corocznym już zwyczajem 21 stycznia wyruszyliśmy na „Kolędnicę” do Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Głównym punktem spotkania były kolędy i pastorałki w wykonaniu przedstawicieli wielu placówek powiatowych. Nasz zespół w 6- cio osobowym składzie wykonał klasyczną kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, jak również świąteczne piosenki:  „Ding dong” oraz „Ten czas”. Występ nagrodzony został gromkimi brawami oraz słodkimi upominkami. Spotkanie zakończyliśmy ciepłym posiłkiem, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Brańszczyka.

 

Rehabilitacja społeczna

Email Drukuj PDF

W dniu 07.01.2016r. odbyło się spotkanie będące podsumowaniem realizacji założeń rehabilitacji społecznej. W roku 2015 intensywna praca Mieszkańców oraz wszystkich komórek odpowiedzialnych za aktywizację, zaowocowała osiągnięciem zamierzonych celów. Wszystkim wyróżnionym mieszkańcom Pani Dyrektor wręczyła upominki, życząc dalszych sukcesów i nieustającej aktywności. W imieniu wszystkich  głos zabrała również Przewodnicząca Rady Mieszkańców Jadwiga Tawczyńska –Turek, która potwierdziła potrzebę wspierania, samorealizacji i pomocy w kompensacji  braków tak by stale następował rozwój  Mieszkańca. Zauważyła również, że  rehabilitacja społeczna to nadal pewne „nowum” , nad udoskonaleniem którego stale  pracujemy. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, podczas którego odbyła się fotograficzna dokumentacja realizacji rehabilitacji społecznej.

 

Wystawa prac

Email Drukuj PDF

„Święta, Święta…” A wraz z ich nadejściem, jak co roku, nie mogło zabraknąć Bożonarodzeniowej Wystawy Prac Mieszkańców. Wszyscy uczestnicy terapii już od początku grudnia aktywnie i z zaangażowaniem przygotowywali eksponaty wykorzystując różne techniki plastyczne. W tle pięknie udekorowanej choinki, na oświetlonej ekspozycji znajdowały się kolorowe bombki wykonane  techniką serwetkową, świąteczne drzewka z papierowej wikliny i usztywnionej włóczki, świerkowe stroiki i wiele innych.

Galeria zdjęć z wystawy wszystkich prac poniżejSmile

 

Życzenia Bożonarodzeniowe

Email Drukuj PDF

Wigilia i Boże Narodzenie to wyjątkowy okres w ciągu roku. Czas, któremu towarzyszy magiczna atmosfera i nastrój, bo to wtedy, kiedy ożywają w nas pozytywne uczucia, empatia i chęć niesienia dobra. To okres życzliwości i serdeczności, ale przede wszystkim jest to czas, kiedy nikt nie powinien zostać sam.


Tak też było 23 grudnia 2015 roku. W tym dniu, już od rana Mieszkańcy starali się wyglądać odświętnie i elegancko, z niecierpliwością oczekując na wyjątkowych gości. Wraz z odwiedzinami Pani Dyrektor i Kierowników w pokojach Mieszkańców następował najważniejszy moment, czyli dzielenie się opłatkiem - symbolem przebaczenia i pojednania, znakiem miłości i pokoju. Podniosłe, osobiste a przede wszystkim płynące z głębi serca życzenia sprawiły, że łzy wzruszenia zakręciły się w niejednym oku, lecz nie ze smutku a z radości zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Wigilia w Domu Emeryta

Email Drukuj PDF

W dniu 17.12.2015r. w Domu Emeryta nad Bugiem odbyła się wyjątkowa Wigilia. Swój niepowtarzalny charakter zyskała dzięki gościom, którzy w tym dniu zasiedli do wspólnego stołu. W myśl idei przyświecającej corocznemu spotkaniu Ksiądz Dyrektor podkreślił, … że spotkania takie są przykładem pełnej integracji, bez względu na bariery łączymy się w jedną rodzinę – rodzinę osób życzliwych. W spotkaniu tym uczestniczyli zarówno przedstawiciele władz powiatowych, samorządowych, organizacji pomocy społecznej jak i osoby niepełnosprawne i samotne – mieszkańcy naszej gminy i My mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Bardzo dziękujemy za zaproszenie do udziału w tak nastrojowej Wigilii i życzymy wszystkiego, co najlepsze w trakcie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2016 Roku.
 

Wycieczka do Warszawy

Email Drukuj PDF


W dniu 05.11.2015r. wyjechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Miejscem docelowym było muzeum Historii Żydów Polskich, ale po drodze z uwagi na wielu pasjonatów piłki nożnej nie mogliśmy pominąć Stadionu Narodowego. Kilka pamiątkowych fotek, krótki spacer wkoło stadionu no i ruszyliśmy w dalszą drogę.  Już sam budynek , jego bryła  zachwyciła nas swoją oryginalnością. Nowoczesna forma prezentacji często o charakterze multimedialnym pozwoliły na poznanie bogatej, różnorodnej a często tragicznej historii życia Żydów Polskich. Zaangażowanie przewodników oraz ich profesjonalizm sprawiły, że dwie godziny zwiedzania minęły nam zadziwiająco szybko.


Mając na uwadze, że należy karmić i duszę i ciało w drodze powrotnej zregenerowaliśmy siły w jednej z najpopularniejszych sieci restauracyjnych zajadając ze smakiem pyszne hamburgery i frytki.

 

Wspomnienie o Janie Pawle II

Email Drukuj PDF

 

„Skrzydlaci przyjaciele wokół nas”

Email Drukuj PDF

W odpowiedzi na zaproszenie do udziału w Powiatowym Konkursie Plastyczno – Fotograficznym dla Dzieci, Młodzieży i Osób Dorosłych „Skrzydlaci przyjaciele wokół nas” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego, przystąpiliśmy do rywalizacji. Zaprezentowane prace wykonane zostały w pracowniach terapeutycznych: plastycznej i stolarskiej w różnych technikach i formach plastycznych.  Wszystkie nasze prace nawiązywały do tematyki konkursu, a największym osiągnięciem było zdobycie trzeciego miejsca przez Michała K. w kategorii wiekowej „Osoby dorosłe z niepełnosprawnościami.” Z chęcią weźmiemy udział w kolejnych tak ciekawych konkursach, gdyż mamy jeszcze wiele do zaprezentowania.

 

Obchody 11 Listopada

Email Drukuj PDF

W dniu 10.11.2015 roku tradycyjnie obchodziliśmy Święto Niepodległości. Genezę walki o niepodległość przypomniał swoim występem Zespół Nadbużanie. Wspólne śpiewanie z publicznością znanych pieśni  i wsłuchiwanie się w poezję patriotyczną wprowadziły podniosłą atmosferę, która sprawiła, iż przywołaliśmy ducha roku 1918.
Było to spotkanie bardzo wzruszające i świadczące, że jesteśmy dumni z faktu bycia Polakami.   

 

Przeglad Form Artystycznych w WOK Hutnik

Email Drukuj PDF

W dniu 23 września 2015 roku debiutowaliśmy na I Przeglądzie Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami w Wyszkowie. Różnorodność zaprezentowanych występów od pantomimy po satyrę cieszyła się niewątpliwie dużym uznaniem publiczności. Nasz zespół „Nadbużanie” w składzie: Marta, Marianna, Krzysztof, Darek i dwóch Andrzejów przedstawił program słowno – muzyczny nawiązujący do relacji mąż – żona. 

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali uhonorowani dyplomem i pamiątkową statuetką z życzeniami dalszych sukcesów.

 


Strona 8 z 18