Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

konferencja pt. „Osoby Niepełnosprawne w Powiecie Wyszkowskim"

Email Drukuj PDF

„Nasz udział w konferencji”
W dniu 15 marca 2013 roku Nasz Dom wraz z innymi instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie wyszkowskim, uczestniczył w konferencji pt. „Osoby Niepełnosprawne w Powiecie Wyszkowskim i możliwości ich funkcjonowania na rynku pracy”. Miała ona miejsce w Auli Filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie.
Wystawa twórczości naszych mieszkańców, jej oryginalność, różnorodność eksponatów, widoczne zaangażowanie i precyzja wykonania poszczególnych elementów wzbudzały wśród zwiedzających prawdziwy podziw i szacunek. Praca włożona w wykonanie małych  dzieł sztuki,  oraz wytrwałość w pokonywaniu swoich  ograniczeń i barier wynikających z choroby, są przykładem i świadectwem  na funkcjonowanie na rynku pracy osób niepełnosprawnych.

 

Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca. Tego wyjątkowego dnia mężczyźni obdarowują kobiety kwiatami, słodyczami oraz innymi drobnymi upominkami.

O tym wyjątkowym święcie nie zapomniano w naszym Domu. Obchody Dnia Kobiet rozpoczął zespół muzyczny składający się z mieszkańców i pracowników Domu. W arcyciekawym programie zaprezentowano szeroki wachlarz zalet i drobne wady płci pięknej, wplatając w humorystyczne dialogi szlagiery polskiej piosenki, tj. „Baby ach te Baby”, „Za zdrowie Pań…” czy „Babę zesłał Bóg”. Wspaniały kosz czerwonych róż, prezent od panów z terapii zajęciowej, był ostatnim punktem tego wyjątkowego spotkania.

W imieniu wszystkich obdarowanych pań za wspaniały występ podziękowała p. Dyrektor, życząc paniom samych świątecznych dni.

 

Dzień Chorego

Email Drukuj PDF

Dnia 11 lutego 2013 roku wybraliśmy się z mieszkańcami i Panią Dyrektor do Domu Ojców Orionistów w Brańszczyku nad Bugiem na obchody Światowego Dnia Chorego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, w której Słowo Boże skierował Ks. Biskup Diecezji Łomżyńskiej Janusz Stepnowski zwracając się w szczególności do chorych i tych, którzy służą troskliwą miłością i opieką. Ks. Biskup ukazywał stan ludzkiego życia tak, by żaden chory nie pozostawał samotny.
Następnie kapłani udzielili Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po modlitewnym spotkaniu wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego stołu na obiad, podczas którego dostojni goście życzyli siły w pokonywaniu trudności dnia codziennego. Jak co roku wiele radości i uśmiechu dostarczył wszystkim występ uczniów szkoły podstawowej ze Trzcianki. Wójt Gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul wraz z kierownikiem GOPS w Brańszczyku p. Elżbietą Kobylińską złożyli podziękowania JE Ks. Biskupowi Januszowi Stepnowskiemu oraz Ks. Dyrektorowi Józefowi Wojciechowskiemu.
My również składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie i mile spędzony czas.


 

Zabawa karnawałowa

Email Drukuj PDF

W dniu 07 lutego 2013 roku w Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku odbył się Bal Karnawałowy. Mieszkańcy bardzo lubią tego typu rozrywkę w związku z tym zainteresowanie było duże i frekwencja wyjątkowo dopisała. Bardzo serdecznie powitała wszystkich Pani Dyrektor uznając zabawę za oficjalnie otwartą. Przystrojona sala taneczna tworzyła wyjątkową atmosferę i zapraszała do zabawy. Dobry humor dopisywał mieszkańcom przebranym w piękne stroje karnawałowe podczas zabaw i konkursów z nagrodami. W rytm skocznej muzyki karnawał pożegnało wielu mieszkańców, niestety wszystko ma swój kres i zabawa też musiała się skończyć. Z pewnością Bal Ostatkowy na długo pozostanie w naszej pamięci. 

100 - lecie urodzin mieszkanki Domu Pomocy społecznej w Brańszczyku Pani Heleny Starczewskiej

Email Drukuj PDF


„Niech dobry los się kłania w pas.
Sto lat, sto lat jeszcze raz!
Niech ten Jubileusz
Milowym będzie kamieniem.
Czekamy następnych
z wielkim w sercu wzruszeniem.”


30 stycznia 2013 r. był dniem szczególnym dla całej społeczności Naszego Domu. W tym dniu nasza mieszkanka Pani Helena Starczewska obchodziła 100 - lecie urodzin. Z tej okazji licznie przybyli dostojni goście: członkowie najbliższej rodziny oraz przedstawiciele władz samorządowych, Starosta powiatu wyszkowskiego, Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, przedstawiciele ZUS, kierownictwo MOPS w Ostrowi Mazowieckiej, Dyrekcja i pracownicy Domu Pomocy Społecznej
w Brańszczyku.
Najbliżsi krewni, których reprezentowali synowa, wnuki i prawnuki pragnęli, pogratulować tak pięknego jubileuszu z nadzieją na dalsze spotkania w gronie bliskich i znajomych.
List gratulacyjny nadesłany przez premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej Donalda Tuska odczytał i przekazał na ręce jubilatki Starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski.

 

Dziesiąte spotkanie „KOSA 2013”

Email Drukuj PDF

Corocznym zwyczajem 24 stycznia 2013 r. wraz z mieszkańcami i Panią Dyrektor wyruszyliśmy do Obrytego na dziesiąte spotkanie „KOSA 2013”. Impreza odbyła się w stylu góralskim. Tradycyjnie w dobry humor wprowadziła wszystkich grupa kabaretowa „Nowaki” z Zielonej Góry. Drugą niespodzianką był recital zespołu „Ciupaga”, który przyjechał do Obrytego prosto z dalekich gór. Był to niewątpliwie dobry wstęp do Balu Karnawałowego, na którym nie zabrakło licznych konkursów i zabaw. W doborowym towarzystwie pięknych góralek i przystojnych górali przy dźwiękach podhalańskich skrzypiec bawiliśmy się aż do smacznej, jak zawsze kolacji. To spotkanie w zaprzyjaźnionym Domu w Obrytem z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.
Do zobaczenia za rok!

 

Bożonarodzeniowa Wystawa Prac Artystów Naszego Domu.

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia, uczestnicy terapii zajęciowej zaprezentowali szerszemu gremium swoją twórczość w postaci wystawy prac na hallu głównym. W każdym elemencie widać było wiele trudu i serca włożonego w wykonanie świątecznych dekoracji.

Wystawę zapełniły między innymi choinki, bałwanki i różnokolorowe gwiazdki z papieru. Nie zabrakło także aniołków i płatków śniegu misternie wykonanych w pracowni tkackiej. Świątecznego nastroju dodawały drewniane szopki, dzwonki i bombki z masy solnej. Ciepłą atmosferę zbliżających się świąt podkreśliły własnoręcznie wykonane stroiki, którymi obdarowano wszystkie działy pracujące na rzecz Naszego Domu.


 

19.11.2012r. Zamek Królewski zdobyty.

Email Drukuj PDF

19 listopada w pochmurny lecz ciepły poranek  odbyła się wycieczka do Warszawy na Zamek Królewski. Uczestnicy wyjazdu zafascynowani wielkością i przepychem zwiedzanych pomieszczeń.Uważnie wsłuchiwali się w opowiadane przez przewodnika dzieje Zamku.
Największym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne zdobienia komnat, skrzętnie ukrywane podczas II Wojny Światowej, a następnie odrestaurowane i wkomponowane w nowe mury Zamku.
Tak ciekawie spędzony czas będzie z pewnością ciepłym wspomnieniem w długie zimowe wieczory dzięki przywiezionym pamiątkom.

 

19.11.2012r. Zamek Królewski zdobyty.

 

19 listopada w pochmurny lecz ciepły poranek odbyła się wycieczka do Warszawy na Zamek Królewski. Uczestnicy wyjazdu zafascynowani wielkością i przepychem zwiedzanych pomieszczeń.Uważnie wsłuchiwali się w opowiadane przez przewodnika dzieje Zamku.

Największym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne zdobienia komnat, skrzętnie ukrywane podczas II Wojny Światowej, a następnie odrestaurowane i wkomponowane w nowe mury Zamku.

Tak ciekawie spędzony czas będzie z pewnością ciepłym wspomnieniem w długie zimowe wieczory dzięki przywiezionym pamiątkom.

 

Andrzejki 2012

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie jak co roku, 29 listopada w naszym domu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Ciepłym słowem przywitała nas Pani Dyrektor, zachęcając do wspólnej zabawy.
Nie zabrakło też wróżb – była między innymi „Magiczna kula”, „Szczęśliwy los”. Zabawę uświetnił niewątpliwie zespół muzyczny grając i śpiewając znane wszystkim przeboje z pierwszych miejsc radiowych list przebojów. W zintegrowanym gronie mieszkańców i pracowników naszego domu bawiliśmy się aż do późnych godzin wieczornych..

 

Familijne Pożegnanie Lata 2012 - fotorelacja

Email Drukuj PDF

Galeria zdjęć z uroczystości

Zobacz jak opisano nas w prasie.

 

Spotkanie w Ostrołęce

Email Drukuj PDF

Jak co roku w dniu 12.09.2012 r. wyjechaliśmy pożegnać tegoroczne lato do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce. Wspólnie z innymi gośćmi, którzy licznie w tym dniu przybyli na spotkanie, prezentowaliśmy swoje różnorodne programy artystyczne. W myśl tegorocznego spotkania, nasz zespół w składzie: Marta Strzałkowska, Michał Kachel, Krzysztof Karolak, Tomasz Sakowicz, Jarosław Postek, Andrzej Śmieciński, zaprezentował program muzyczny wybrany i przygotowany pod hasłem „Radość tworzenia” przez samych uczestników przeglądu. Szczęśliwi, pełni pozytywnych wrażeń, że pożegnaliśmy lato w tak doborowym towarzystwie wróciliśmy do domu w oczekiwaniu pierwszych oznak jesieni.

 


Strona 10 z 14