Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

Zabawa Andrzejkowa

Email Drukuj PDF

Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku tego magicznego dnia zamienił się w krainę wróżb i przepowiedni. Tego przedpołudnia  na Mieszkańców domu czekało wiele atrakcji . Pod okiem „wróżki” chętni mogli poznać imiona swoich przyszłych wybraków życiowych, miejsca egzotycznych podróży czy stanu zdrowia w najbliższej przyszłości.  Po magicznych przepowiedniach nadszedł czas na huczną zabawę, w której uczestniczyło wielu Mieszkańców. Nie zapomnieliśmy o najważniejszych gościach - Andrzejach - którym wręczając słodki upominek, odśpiewaliśmy gromkie sto lat.

Wiadomość od wróżki „reklamacji na niespełnione wróżby nie uwzględniam”:)

 

Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Aby uczcić tę rocznicę przygotowaliśmy wraz z zespołem „Nadbużanie” program artystyczny, na który zaprosiliśmy panią Dyrektor, Mieszkańców i Pracowników domu. Upamiętniliśmy ważne dla naszego kraju wydarzenia wierszem i piosenką, przy której wykonaniu chętnie uczestniczyła publiczność.

 

Z wizytą w Brwilnie

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie. W odpowiedzi na zaproszenie z okazji otwarcia nowej części budynku, 24 września z samego rana ruszyliśmy w daleką drogę. Na miejscu czekały nas same niespodzianki – zaczynając od występu artystycznego mieszkańców, przez pyszny poczęstunek, potem ciekawe konkursy z nagrodami po taneczną zabawę z zespołem na żywo.

Spotkanie było również okazją do odwiedzin dawnych mieszkańców naszego Domu: Marcina i Zdzisława, którzy bardzo ciepło nas przyjęli i oprowadzili po nowej części budynku.

Zwieńczeniem tego przyjemnego dla ciała i ducha spotkania były wspólne pamiątkowe zdjęcia. Dziękując za zaproszenie wręczyliśmy też Pani Dyrektor Domu Beacie Karpińskiej upominek wykonany w terapii zajęciowej, wraz z życzeniami wielu dalszych sukcesów.

Wraz z dyplomami i upominkami w dłoniach, udaliśmy się w drogę powrotną do Brańszczyka, ale długo jeszcze będziemy wspominać gościnność i atrakcje, jakie spotkały nas w Brwilnie.

 

 

„Familijne Pożegnanie Lata” - 2014

Email Drukuj PDF

„Życie jest lżejsze,
gdy obok masz kochającą rodzinę”.

„Familijne Pożegnanie Lata” – coroczne integracyjne spotkanie osób niepełnosprawnych i ich rodzin, pod patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego, odbyło się 13 września 2014 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.  Wszystkich gości powitała w imieniu własnym i organizatorów, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Pani Danuta Ziomek. Dziękując wszystkim za przybycie, podkreśliła wagę i znaczenie stałej obecności i kontaktu rodzin, które  nie zawiodły również w tym dniu. Nasz Dom nie jest miejscem, gdzie się  tylko przebywa, nasz dom jest przestrzenią, w której staramy się kształtować osobowość, staramy się stwarzać warunki do rozwijania swoich własnych zainteresowań, to miejsce otwarte na nowe wyzwania życia codziennego. Wyzwania, które chętnie są podejmowane przez naszych mieszkańców,  uczestników zajęć terapeutycznych,  zawodników grupy sportowej czy członków zespołu „Nadbużanie”. Aktywność, samorealizacja i ciągły rozwój swoich zdolności pozwalają corocznie nominować i uhonorować mieszkańców domu. Nie inaczej było tym razem, wręczono ponad sześćdziesiąt  dyplomów, powitano nowo przybyłych członków społeczności naszego domu z życzeniami zdrowia i zapewnieniem, że dom ten stanie się prawdziwą ostoją na następne lata.

Występy artystyczne zespołu „Nadbużanie”, które wakacyjnymi przebojami porwały do tańca najodważniejszych, zakończyły część oficjalną imprezy. Po smacznym, domowym obiedzie serwowanym przez kuchnię domu, czekały na chętnych atrakcje w postaci konkursów, gier sportowych, a na koniec tanecznej zabawy . Również  kajaki  użyczone przez pana Grzegorza Kaflika cieszyły się dużą popularnością.

W trakcie imprezy towarzyszyła zarówno wspaniała pogoda, jak i rodzinna atmosfera wśród wszystkich świętujących uczestników spotkania.

 

Przegląd Twórczości Mieszkańców w Ostrołęce

Email Drukuj PDF

Jak co roku przyjęliśmy zaproszenie i uczestniczyliśmy w  Przeglądzie Twórczości Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, podczas Pożegnania Lata w Ostrołęce. Spotkanie integracyjne odbyło się pod hasłem „W rytmie disco” w letniej jeszcze scenerii ogrodu przy posesji domu. Na tę okazję zespół „Nadbużanie” w składzie Marta , Marianna, Andrzej, Jarosław oraz Michał, przygotował trzy utwory muzyczne pt; „Miód malina”, „Szukam dziewczyny”, oraz „Tańcz, tańcz, tańcz”.
Tegoroczny przegląd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych i wspólnej zabawy. Zespół otrzymał nagrody i pamiątkowy dyplom a pogoda i  dobry humor dopisywały wszystkim  uczestnikom spotkania do samego końca imprezy.

 

Pielgrzymka do Lichenia

Email Drukuj PDF

W dniu 19.08.2014r. Mieszkańcy Domu- aktywni uczestnicy terapii zajęciowej oraz wszyscy chętni wzięli udział w pielgrzymce autokarowej do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.

Celem całodniowej wycieczki było zwiedzanie Bazyliki, Golgoty oraz innych zabytków Lichenia. Wszyscy zwiedzający byli pod dużym wrażeniem Sanktuarium i jego wnętrza. Uczestniczyliśmy również we Mszy Świętej odprawionej przez słynnego Ojca Johna Bashoborę.  

Najodważniejsi z nas mieli możliwość wjechania na wieżę widokową, z której podziwialiśmy przepiękną panoramę i krajobraz Licheńskich ogrodów. Po kilometrach ścieżek przemierzonych przez pielgrzymów, zakupieniu pamiątek dla siebie i przyjaciół, na tle zachodzącego słońca ruszyliśmy w drogę powrotną.

Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy pełni nadziei i wiary, umocnieni w duchowej sile, dzięki wstawiennictwu Licheńskiej Pani i w wieczornej modlitwie poprowadzonej przez naszego kapelana, wróciliśmy do naszego domu.

 

Rowerem po gminie Brańszczyk

Email Drukuj PDF

03.07.2014r. odbył się po raz kolejny Rajd Rowerowy pod hasłem „Rowerem po gminie Brańszczyk” Głównym celem wyprawy było propagowanie aktywnej formy wypoczynku i zdrowego trybu życia, integracja ze społecznością lokalną, poprawa kondycji fizycznej a przede wszystkim wspaniała zabawa w doborowym towarzystwie. Eskapadę rozpoczęliśmy z przed domu, postoje wytyczając według potrzeb uczestników i uroków otaczającego nas nadbużańskiego krajobrazu. Ognisko z pieczonymi kiełbaskami w urokliwym zakątku przy promowej przeprawie pozwoliło zregenerować siły i naładować akumulatory na drogę powrotną. Każdego dnia szczęśliwi i pełni wspomnień,  jeździmy wirtualnie po mapie wytyczając nowe szlaki do przejechania w najbliższej przyszłości.

 

 

Festiwal Karolinowo 2014

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny przyjęliśmy zaproszenie i uczestniczyliśmy w IX Integracyjnym Festiwalu Piosenki  pod hasłem: „ Nie wszyscy wielcy już przestali grać”  w Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie. Na tę okazję zespół „Nadbużanie” w składzie Marta, Andrzej, Andrzej, Jarosław oraz Michał, przygotował trzy utwory muzyczne pt; „Miód malina”, „Szukam dziewczyny”, oraz „Tańcz, tańcz, tańcz”. Tegoroczny festiwal tradycyjnie dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych, rywalizacji ale i wspólnej zabawy. Pogoda i wspaniałe  humory towarzyszyły  uczestnikom spotkania do samego końca gdy  zostały wręczone nagrody i dyplomy.
Dziękujemy za zaproszenie  i do zobaczenia za rok.

 

 

Olipiada sportowa

Email Drukuj PDF

18 czerwca 2014 roku  uczestniczyliśmy w XXII Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych w Nowym Miszewie. Wszystkie przybyłe drużyny powitała Dyrektor Domu Pomocy Społecznej , pani Barbara Stańska-Mackiewicz. Przybliżając idee jakie towarzyszą olimpiadzie od 22 lat, życzyła walki fair play, nowych rekordów i wspaniałej zabawy. Sukces można było osiągnąć  w wielu dyscyplinach: skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą, rzut lotką do tarczy, tenis stołowy, rzut piłką do kosza czy drużynowe przeciąganie liny. Wysoki poziom zawodów, ostra rywalizacja spowodowała, że wróciliśmy z „tylko” lub „aż” jednym medalem za zajęcie drugiego miejsca w rzucie piłką do kosza przez Kamila. Pełni wiary we własne siły i możliwości obiecujemy dużą poprawę wyniku już za rok.

 

 

Sport to zdrowie

Email Drukuj PDF

W dniu 10 czerwca 2014 roku po raz kolejny  mieszkańcy  naszego domu zmagali się w dyscyplinach sportowych na Międzypowiatowym Mitingu Lekkoatletycznym Osób Niepełnosprawnych w Pułtusku.
Priorytetem zawodów była jak zawsze integracja osób niepełnosprawnych, aktywny wypoczynek, popularyzacja sportu wśród  niepełnosprawnych oraz przełamywanie barier tkwiących w nas samych. Nasz dom reprezentowała grupa w skład której weszli: Marta, Jarosław, Włodzimierz Kamil, Cezary i Piotr. Z licznymi medalami, nowymi doświadczeniami  i motywacją do dalszej pracy nad swoimi słabościami drużyna wróciła do domu, przygotowując się do nowych sportowych wyzwań.

 

 

Letnie grillowanie

Email Drukuj PDF

        Lato, które zawitało do nas w połowie maja stało się okazją do otwarcia sezonu grillowego. Odpowiednio zaprowiantowani z uśmiechem na twarzy spotkaliśmy się 22 maja w parku żeby aktywnie i zarazem twórczo spędzić ten dzień. Aktywnie - gdyż trenowaliśmy do zbliżających się zawodów sportowych a twórczo  - ponieważ w oczekiwaniu na kiełbaskę nikt nie próżnował i pracował w trakcie plenerowych zajęć terapeutycznych.
Wszyscy z apetytem zajadali pieczone kiełbaski i kaszankę. Mamy nadzieję, że jak tylko pogoda dopisze, to znów spotkamy się w równie doborowym towarzystwie przy grillowych smakach.

 

 


Strona 10 z 17