Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 65, 07-221 Brańszczyk

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia Domu

XIII Olimpiada Caritas dzieci i osób niepełnosprawnych w Łomży

Email Drukuj PDF

W dniu 25 maja 2013r. w deszczowy poranek nasi mieszkańcy wyruszyli do Łomży aby wziąć udział w XIII Olimpiadzie organizowanej przez Caritas pod hasłem: „Zwyciężę bo pokonam samego siebie”.
W Olimpiadzie wzięło udział ponad 300 zawodników z Ośrodków Szkolno Wychowawczych , Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej. Organizatorem Olimpiady był Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Celem olimpiady była integracja społeczna osób niepełnosprawnych. Konkurencje rekreacyjno – sportowe z uwagi na panującą deszczową aurę odbywały się pod „dachem” na sali gimnastycznej oraz na pływalni. Olimpiada składała się z trzech bloków konkursowych: - blok konkurencji pływackich, - blok konkurencji rekreacyjno – sportowych, - blok gimnastyczno – artystyczny.
Nasz Dom Pomocy Społecznej reprezentowali Kamil Łukasiuk, Dariusz Sasin, Jarosław Postek, Włodzimierz Karolak, Cezary Bombik, Krzysztof Karolak, Jacek Radziach. Drużyny brały udział w rywalizacji zespołowej, gdzie zawodnicy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku zajęli I miejsce, II miejsce zajęli zawodnicy Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie a III miejsce Zawodnicy Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży.

Gratulujemy naszym olimpijczykom!

W myśl hasła przewodniego olimpiady: „Zwyciężę bo pokonam samego siebie”, wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni złotymi medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

 

 


 

 

Wystawa w Zabrodziu.

Email Drukuj PDF

W dniach 26-27 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu miała miejsce V Wystawa Twórczości Lokalnej pod Hasłem „Seniorzy nie próżnują”. Organizatorem wystawy było Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie - BRACTWO ZABRODZKIE.
Po raz drugi Nasz Dom miał zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Zaprezentowaliśmy szeroką gamę eksponatów, których oryginalność, dokładność wykonania oraz przyciągająca wzrok paleta barw zauroczyła odwiedzających w tych dniach Dom Kultury w Zabrodziu.


 

Majowe grilowanie

Email Drukuj PDF

Podczas wiosennego majowego pikniku w naszym Domu mieliśmy okazję gościć Podopiecznych Dziennego Domu Opieki w Warszawie.
Bogaty program spotkania obejmował między innymi:

- poznanie historii założycieli Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku,
- zwiedzanie kompleksu budynków i przyległego do nich parku,
- zapoznanie się z działalnością gabinetów terapii zajęciowej (skąd goście wyszli obdarowani kwiatami wykonanymi przez uczestników zajęć), rehabilitacji oraz poszczególnych oddziałów.

Zwieńczeniem spotkania integracyjnego było grillowanie przy dźwiękach biesiadnej muzyki.


 

Święta w Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku

Email Drukuj PDF

Symboliką Świąt Wielkiej Nocy są niewątpliwie palemki, pisanki, zajączki, baranki, kurczaczki i wiele innych wiosennych kompozycji.
Nasze pracownie terapeutyczne jak co roku zaangażowały się w wykonanie świątecznych dekoracji. Można je było podziwiać podczas wystawy na hallu głównym DPS. Piękne stroiki od uczestników terapii otrzymali wszyscy pracownicy na ręce kierowników poszczególnych działów. Życzenia płynące z głębi serca Mieszkańcom i Pracownikom złożyła Pani Dyrektor, dzieląc się z każdym święconym jajkiem.

 

konferencja pt. „Osoby Niepełnosprawne w Powiecie Wyszkowskim"

Email Drukuj PDF

„Nasz udział w konferencji”
W dniu 15 marca 2013 roku Nasz Dom wraz z innymi instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie wyszkowskim, uczestniczył w konferencji pt. „Osoby Niepełnosprawne w Powiecie Wyszkowskim i możliwości ich funkcjonowania na rynku pracy”. Miała ona miejsce w Auli Filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie.
Wystawa twórczości naszych mieszkańców, jej oryginalność, różnorodność eksponatów, widoczne zaangażowanie i precyzja wykonania poszczególnych elementów wzbudzały wśród zwiedzających prawdziwy podziw i szacunek. Praca włożona w wykonanie małych  dzieł sztuki,  oraz wytrwałość w pokonywaniu swoich  ograniczeń i barier wynikających z choroby, są przykładem i świadectwem  na funkcjonowanie na rynku pracy osób niepełnosprawnych.

 

Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca. Tego wyjątkowego dnia mężczyźni obdarowują kobiety kwiatami, słodyczami oraz innymi drobnymi upominkami.

O tym wyjątkowym święcie nie zapomniano w naszym Domu. Obchody Dnia Kobiet rozpoczął zespół muzyczny składający się z mieszkańców i pracowników Domu. W arcyciekawym programie zaprezentowano szeroki wachlarz zalet i drobne wady płci pięknej, wplatając w humorystyczne dialogi szlagiery polskiej piosenki, tj. „Baby ach te Baby”, „Za zdrowie Pań…” czy „Babę zesłał Bóg”. Wspaniały kosz czerwonych róż, prezent od panów z terapii zajęciowej, był ostatnim punktem tego wyjątkowego spotkania.

W imieniu wszystkich obdarowanych pań za wspaniały występ podziękowała p. Dyrektor, życząc paniom samych świątecznych dni.

 

Dzień Chorego

Email Drukuj PDF

Dnia 11 lutego 2013 roku wybraliśmy się z mieszkańcami i Panią Dyrektor do Domu Ojców Orionistów w Brańszczyku nad Bugiem na obchody Światowego Dnia Chorego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, w której Słowo Boże skierował Ks. Biskup Diecezji Łomżyńskiej Janusz Stepnowski zwracając się w szczególności do chorych i tych, którzy służą troskliwą miłością i opieką. Ks. Biskup ukazywał stan ludzkiego życia tak, by żaden chory nie pozostawał samotny.
Następnie kapłani udzielili Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po modlitewnym spotkaniu wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego stołu na obiad, podczas którego dostojni goście życzyli siły w pokonywaniu trudności dnia codziennego. Jak co roku wiele radości i uśmiechu dostarczył wszystkim występ uczniów szkoły podstawowej ze Trzcianki. Wójt Gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul wraz z kierownikiem GOPS w Brańszczyku p. Elżbietą Kobylińską złożyli podziękowania JE Ks. Biskupowi Januszowi Stepnowskiemu oraz Ks. Dyrektorowi Józefowi Wojciechowskiemu.
My również składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie i mile spędzony czas.


 

Zabawa karnawałowa

Email Drukuj PDF

W dniu 07 lutego 2013 roku w Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku odbył się Bal Karnawałowy. Mieszkańcy bardzo lubią tego typu rozrywkę w związku z tym zainteresowanie było duże i frekwencja wyjątkowo dopisała. Bardzo serdecznie powitała wszystkich Pani Dyrektor uznając zabawę za oficjalnie otwartą. Przystrojona sala taneczna tworzyła wyjątkową atmosferę i zapraszała do zabawy. Dobry humor dopisywał mieszkańcom przebranym w piękne stroje karnawałowe podczas zabaw i konkursów z nagrodami. W rytm skocznej muzyki karnawał pożegnało wielu mieszkańców, niestety wszystko ma swój kres i zabawa też musiała się skończyć. Z pewnością Bal Ostatkowy na długo pozostanie w naszej pamięci. 

100 - lecie urodzin mieszkanki Domu Pomocy społecznej w Brańszczyku Pani Heleny Starczewskiej

Email Drukuj PDF


„Niech dobry los się kłania w pas.
Sto lat, sto lat jeszcze raz!
Niech ten Jubileusz
Milowym będzie kamieniem.
Czekamy następnych
z wielkim w sercu wzruszeniem.”


30 stycznia 2013 r. był dniem szczególnym dla całej społeczności Naszego Domu. W tym dniu nasza mieszkanka Pani Helena Starczewska obchodziła 100 - lecie urodzin. Z tej okazji licznie przybyli dostojni goście: członkowie najbliższej rodziny oraz przedstawiciele władz samorządowych, Starosta powiatu wyszkowskiego, Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, przedstawiciele ZUS, kierownictwo MOPS w Ostrowi Mazowieckiej, Dyrekcja i pracownicy Domu Pomocy Społecznej
w Brańszczyku.
Najbliżsi krewni, których reprezentowali synowa, wnuki i prawnuki pragnęli, pogratulować tak pięknego jubileuszu z nadzieją na dalsze spotkania w gronie bliskich i znajomych.
List gratulacyjny nadesłany przez premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej Donalda Tuska odczytał i przekazał na ręce jubilatki Starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski.

 

Dziesiąte spotkanie „KOSA 2013”

Email Drukuj PDF

Corocznym zwyczajem 24 stycznia 2013 r. wraz z mieszkańcami i Panią Dyrektor wyruszyliśmy do Obrytego na dziesiąte spotkanie „KOSA 2013”. Impreza odbyła się w stylu góralskim. Tradycyjnie w dobry humor wprowadziła wszystkich grupa kabaretowa „Nowaki” z Zielonej Góry. Drugą niespodzianką był recital zespołu „Ciupaga”, który przyjechał do Obrytego prosto z dalekich gór. Był to niewątpliwie dobry wstęp do Balu Karnawałowego, na którym nie zabrakło licznych konkursów i zabaw. W doborowym towarzystwie pięknych góralek i przystojnych górali przy dźwiękach podhalańskich skrzypiec bawiliśmy się aż do smacznej, jak zawsze kolacji. To spotkanie w zaprzyjaźnionym Domu w Obrytem z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.
Do zobaczenia za rok!

 

Bożonarodzeniowa Wystawa Prac Artystów Naszego Domu.

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia, uczestnicy terapii zajęciowej zaprezentowali szerszemu gremium swoją twórczość w postaci wystawy prac na hallu głównym. W każdym elemencie widać było wiele trudu i serca włożonego w wykonanie świątecznych dekoracji.

Wystawę zapełniły między innymi choinki, bałwanki i różnokolorowe gwiazdki z papieru. Nie zabrakło także aniołków i płatków śniegu misternie wykonanych w pracowni tkackiej. Świątecznego nastroju dodawały drewniane szopki, dzwonki i bombki z masy solnej. Ciepłą atmosferę zbliżających się świąt podkreśliły własnoręcznie wykonane stroiki, którymi obdarowano wszystkie działy pracujące na rzecz Naszego Domu.


 


Strona 10 z 14